מלם-תים
ידיעות
מכבי שרותי בריאות הטמיעה אתWebFOCUS BI של תים, כחלק משולחן עבודה לשיפור תהליכים עסקיים
11/02/2015

מכבי שירותי בריאות הטמיעה שולחן עבודה בנושא מאושפזים ומשוחררים. המערכת מבית Information Builders, מבוססת WebFOCUS, ומיוצגת בישראל ע"י SRL של חברת תים, מקבוצת מלם תים. תודות למערכת ניתן לקבל תמונת מצב עדכנית ויומיומית, אודות מבוטחי מכבי, המאושפזים בבתי החולים בארץ, ובכללם מבוטחי מכבי ששוחררו לאחרונה מאשפוז.

בעקבות כנס Big Data נפגשנו עם שלומי רמז-מור, מנהל צוות שירותי מידע באגף מערכות מידע ותקשוב במכבי שירותי בריאות וד"ר שרון צחורי, מנהלת יחידת הבקרה של מכבי, מומחית יישום:

שאלה: מדוע נזקקה מכבי שירותי בריאות למערכת BI?

שלומי: נזקקנו להנגשת המידע באמצעות כלי ידידותי, שיהיה מעודכן וזמין בזמן אמתי לטובת גורמים רלוונטיים בקהילה: צוות סניף, יחידות לטיפולי בית, מחלקת בקרת בתי חולים, מוקדים שונים ויחידות אינטגרציה. נדרש לנו פתרון שיאפשר התערבות פרו אקטיבית (רפואית, סיעודית, שיקומית ואדמיניסטרטיבית), סמוך ככל האפשר למועד השחרור של המבוטח מהאשפוז.

ד"ר צחורי: כקופה המנהלת קשר שוטף עם המבוטחים, נדרשנו לענות לצורך קליני ומנהלי שהיה קיים במסגרת כל המרכזים הרפואיים, כמו גם בכל זרועות הטיפול הקיימות במכבי. הצורך שלנו היה להעביר את "המקל" מזרוע אחת לאחרת, באופן מיטבי שיסייע לנו לתת למטופל את המענה הטוב ביותר וזה אומר שכל זרועות הטיפול מעודכנים בזמן אמיתי במצבו ובמיקומו של המטופל במערכת.

שאלה: באילו מערכות השתמשתם קודם לכן?

שלומי: הסתמכנו על דוחות שנמצאים ב-AS400 אשר הציגו נתונים בסיסיים על המאושפזים בבתיה"ח, כפי שהם מגיעים משם, ללא יכולת להוספת מידע המעשיר את התמונה כולה. למשל – נתונים אדמיניסטרטיביים של המנותח, אשפוזים קודמים, גורם מנהל טיפול במכבי. השתמשנו בקבצים גולמיים שלא היו מונגשים לכולם והיו חסרים בהם פרטים חשובים לטיפול מיטבי ומלא במבוטח.

שאלה: מדוע בחרת דווקא במערכת WebFOCUS של Information Builders המיוצגת ע"י חטיבת SRL של תים?

שלומי: התשתית של WebFOCUS מאפשרת לנו הצגת מידע שאינו מובנה כולו במערכות ה-BI האחרות הקיימות בארגון. כלומר – כל מידע שלא קיים במערכת ספציפית ייעודית, מושלם על ידי דוחות המתקבלים ממערכת ה-WebFOCUS. כתוצאה מכך מתאפשר רצף טיפולי מהיר בין האשפוז לבין המשך הטיפול של המבוטח בקהילה, בהתאם להנחיות השחרור ומצבו הכולל של המטופל, מה שלא היה לנו קודם.

שאלה: אילו מודולים הטמעתם?

שלומי:  שני מודולים עיקריים: מודול מבוטחים שמאושפזים כעת ומודול של מאושפזים ששוחררו לאחרונה. המודול השני מרחיב את המודול הראשון עם הוספת גורמי מנהל טיפול לצורך יצירת רצף טיפולי. המערכת מאפשרת לנו שתי נקודות ראות עיקריות:

1.       עפ"י השיוך האדמיניסטרטיבי של המבוטח למרכז רפואי

2.        עפ"י שיוך המבוטח לרופא ראשוני (רופא משפה וילדים), בכפוף להרשאות

המודול הראשון מיועד לגורמים אדמיניסטרטיביים והמודול השני מיועד לרופאים בקהילה.

שאלה: איך אתם נהנים היום מהמערכת?

שלומי: המערכת מספקת מספר חיוויים ממספר מערכות ודחיפה למשתמשים, תוך שימוש בהתראה יומית הנשלחת באימייל ובה מידע רלוונטי לכל משתמש אשר ביחידתו אותרו משוחררים נכון ליום האתמול, כמו גם מטופלים שלגביהם נדרשת התערבות פרואקטיבית לאחר השחרור מבתיה"ח. המערכת נגישה באמצעות האינטרנט למשתמשים רבים ואין צורך לפתוח מערכת AS400, חיפוש בקטלוג דוחות או הפקת דו"ח ספציפי כדי להציג מידע גולמי מבתיה"ח.

ד"ר צחורי: יש לנו תפירת עילית לכל מטופל והמשמעות עצומה. החלק הקשה הינו העברת המידע  המגיע מכל גורמי הטיפול, במיוחד כשמדובר במטפלים מחוץ לארגון. המערכת מצליחה להעביר את המידע בזמן אמתי לכל הגורמים: רופא, אחות, מרכזי טיפול מיוחדים, אשפוזי יום, טיפולי בית ועוד. מעבר לנתונים המגיעים מבתיה"ח היא מספקת נתונים אדמיניסטרטיביים ומצב קליני של המבוטח, כמו גם הגדרת גורם טיפול יחיד וברור שמתחיל בקשר מול המבוטח המשוחרר. אותו גורם מרכז את כל פעילות מכבי הנדרשת מולו. הדבר חוסך מהמטופל טרטור רב שכן המערכת משקפת לנו את מידע מקיף וסטטוס עדכני בכל רגע נתון, מאפשרת חסכון במשאבי אנוש וחוסכת ,בירוקרטיה למטופל.

מה שיפה במערכת, זה שבסופו של יום היא לא רק מערכת, זהו כלי ניהולי טיפולי והיא מאפשרת לנו לעמוד בחזון הארגוני שלנו של איכות רפואית, צרכים עסקיים של הקופה ומעל לכל – השירות למטופל.

 

צור קשר  |  מפת אתר  |  English Malam-Team   All rights reserved