מלם-תים
ידיעות
מלם שכר הקימה עבור הרשות לניצולי שואה מערך תפעולי לתשלום
20/11/2014
המערך התפעולי החדש איפשר לרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר להתחיל בתשלום המענקים לכ-80 אלף ניצולים שנוספו למעגל הזכאים, בהם גם זכאים ללא חשבון בנק

הרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר חנכה בימים אלה מערכת חדשה לתשלום מענקים שנתיים לניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים. את המערכת הקימה עבור משרד האוצר חברת מלם שכר מקבוצת מלם תים, בעלות של מאות אלפי שקלים .

 

הצורך בהקמת המערכת נוצר בעקבות חוק חדש שהתקבל בחודש יוני השנה, אשר הרחיב את אוכלוסיית ניצולי השואה ונכי המלחמה בנאצים הזכאים לתגמול מהמדינה בכ-83 אלף איש. בין השאר, החוק משווה את זכויותיהם של יוצאי מחנות וגטאות שעלו לאחר 1.10.53 לזכויותיהם של ניצולי השואה המוכרים לפי חוק נכי רדיפות הנאצים. השוואת הזכויות נעשתה רטרואקטיבית מחודש אפריל 2014.

 

לצורך קליטת נתונים אישיים ונתוני תשלום המענק למאגר השכר בחברת מלם שכר, מלם השתמשה בכלים חדשים, שפותחו בטכנולוגיית  WEB, אשר אפשרו קליטה של כ 83,535 זכאים חדשים. עד היום נדרשה עבודה מאומצת של בניית קבצים וקליטה ידנית, בהיקפי זמן ארוכים לאין שיעור. בנוסף, הוקמה על ידי מלם שכר תשתית ייחודית להעברת סכום המענק לנרדפים שאין להם חשבון בנק. זאת, באמצעות משלוח הודעה אישית לנרדף השואה,  לגשת לסניף הדואר לקבלת המענק.

 

אורי צלאח, מנכ"ל מלם שכר, אמר: "הקמת המערך התפעולי החדש קיצרה את משך הזמן הנדרש לשילובם של כל הזכאים לתשלום המענק, מקליטת הנתונים ועד לתשלום ישיר של המענק שנתי, ישירות לחשבון הבנק של הנרדף.  

 

עופרה רוס, מנהלת הרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר: "החוק והתכנית הלאומית החדשה לסיוע לניצולי שואה הציבו בפנינו אתגר שעימו התמודדנו בהצלחה. ביצענו תשלום מיידי ליותר מ- 83 אלף ניצולים שנמצאו זכאים למענק. בנוסף, הגענו גם לניצולים שאין להם חשבונות בנק באמצעות תשלום לבנק הדואר. אני מודה לכל העוסקים במלאכה החשובה הזו."

 

הרשות לזכויות ניצולי השואה לשעבר הלשכה לשיקום נכים משמשת זרוע של מדינת ישראל, המתגמלת כבר למעלה מ-50 שנה את ניצולי השואה העומדים בתנאים של "חוק נכי רדיפות הנאצים תשי"ז – 1957" ואת ותיקי המלחמה העומדים בתנאים של "חוק נכי המלחמה בנאצים תשי"ד 1954".

צור קשר  |  מפת אתר  |  English Malam-Team   All rights reserved