מלם-תים
ידיעות
מקיט מערכות, מקבוצת מלם-תים חל לשווק פתרונות מתקדמים גם לחומרים מרוכבים
10/06/2014

מקיט מערכות, מקבוצת מלם-תים, משווקת פתרונותPLM  מבית סימנס, תחל לשווק פתרונות מתקדמים גם לחומרים מרוכבים. זאת בעקבות רכישת סימנס העולמית את חברת Vistagy, המובילה בעולם לתכנון מוצרים מרוכבים. חומרים מרוכבים נמצאים בשימוש בעיקר בתעשיית התעופה ובשנים האחרונות גם בתעשיית הרכב – בעולם ובישראל. "אין ספק שפתרון התוכנה FiberSim, שהינו הפתרון הנפוץ ביותר בעולם לתיכון חומרים מרוכבים, מביא ערך מוסף משמעותי בקיצור זמנים משמעותי", כך הוסיף זאב קרויזמן, מנכ"ל מקיט מערכות. 

פתרון FiberSimהוא כלי מתקדם לתכנון שכבות של חומרים מרוכבים, המאפשר לתכנן בצורה אופטימלית, עם מינימום חומר ולקבל חומרים מרוכבים בעלי מינימום משקל ומקסימום חוזק. לתוכנה יכולת התממשקות לאמצעי ייצור מתקדמים כגון הקרנת לייזר לצורך ליווח (Draping)מדויק, פריסת בדים על גופים מסובכים והוצאת הפריסות לחיתוך באמצעים ידניים ו/ או באמצעות מכונות ורובוטים ובנוסף, ניתן לשלוט על הוצאה לייצור כולל תיקי ייצור, תכניות ייצור, אמצעי עזר לבקרת איכות הייצור, העברת מידע מדויק לכלי האנליזה ועוד.בין הפרויקטים הבולטים עם חומרים מרוכבים: מטוס האיירבוס A350-900, מטוס הקרב החדש מדגם 35F, תכנון רכבי Grand Prix(רכבי הלוטוס והמקלארן), מל"טים, לוויינים ועוד.

בעבר, השרטוטים נעשו באופן ידני, עם יכולת מוגבלת לבקר את שרטוטי התכנון. כל שינוי או עדכון הביא ליצירת טעויות מיותרות, שהובילו לבזבוז חומר יקר מאד. מעבר להוצאות הכלכליות המיותרות, גם זמן הוצאת המוצר לשוק נדחה ולא הייתה יכולת לעמוד ביעדי הפרויקט. בהמשך עברו המפתחים והמתכננים להשתמש בתוכנות תיב"ם (CAD) בלבד לתכון השכבות. עדיין, מורכבות כל פרויקט הביאה ללוחות זמנים ארוכים עד לייצור. עם השימוש בתוכנתFiberSimהחדשה של סימנס, הפועלת כמודול תחת תוכנתNX  ותוכנת Catia, זמני התיכון והייצור התקצרו משמעותית.

צור קשר  |  מפת אתר  |  English Malam-Team   All rights reserved